Katlı Lahit Mezar Yapımı

 

Gerek cenaze defninden önce, gerekse cenaze defin tarihinden 1 yıl geçtikten sonra betonarmeden tezyinatla yapılmış olan mezar yeridir. Cenazeler beton kapaklar üzerine değil tamamen toprak üzerine defin edilir. İstanbul' da yaşanan mezarlık ve mezar yeri sorunlarına karşı mezaryapimisleri.com olarak cenaze defin işlemi yapılmadan lahit yapımlarını önermekteyiz. Dinimizce her hangi bir mahsuru bulunmamaktadır.

    Lahit yapımları boş yerler için;
  • Alt kısım kenarlarına 20 cm kalınlığında perde beton
  • Üst kısım kenarlarına 14 cm kalınlığında perde beton
  • dökülerek yapılmaktadır. Beton iç kısımlarında çesan çelik örgü hasır demir kullanılmaktadır. Alt kısım ve üst kısımda 5' er adet C40 hazır beton malzemesinden dökülmüş olan beton kapaklar kullanılır.

    Lahit yapımını sözleşmede mutlaka belirtiniz. Lahit yapımları için mezarlıklar müdürlüğü farklı bir ücret tarifesi uygulamaktadır. Bu tarifeler mezar yerini yaptırmak istediğiniz mezarlığa göre değişmektedir.

    Tüm mezar yapımı işlerimizde çesan çelik hasır örgü demir kullanmaktayız.
Lahit(Katlı) Mezar Nedir ?
Gerek cenaze defninden önce, gerekse cenaze defin tarihinden 1 yıl geçtikten sonra betonarmeden tezyinatla yapılmış olan mezar yeridir. Cenazeler beton kapaklar üzerine değil tamamen toprak üzerine defin edilir.
Lahit(Katlı) mezarlar nasıl yapılıyor ?
Çesan örgü hasır demir bağlanarak, perde beton dökerek yapıyoruz. Lahit mezar yapımlarında briket, tuğla, yutong malzemesi kullanılmamaktadır.
Lahit(Katlı) Mezarı üst yapı yapıldıktan sonra yaptırabilirmiyim ?
Evet yaptırabilirsiniz, fakat istanbulmezaryapimisleri.com olarak söz konusu bu yapımı önermiyoruz.
Lahit(Katlı) mezar fiyatları, mezar yapım fiyatlarından farklı mıdır ?
Mezar üst yapım fiyatları ile lahit mezar yapım fiyatları farklıdır.
Lahit(Katlı) mezarı definden önce yaptırsak olur mu ?
istanbulmezaryapimisleri.com olarak defin işleminden önce cenazenin defin yapılacağı alana 1 kat lahit yapılmasını önermekteyiz.

804 kez görüntülendi
×